Szczęśliwy numer to:

Biegi na orientację

Sport » Biegi na orientację

Udany debiut uczniów ZSP 4 na Finałach Wojewódzkich w Biegach na Orientację

Siedmioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku po raz pierwszy w historii szkoły wzięło udział w Finałach Wojewódzkich w Biegach na Orientację. Wymagające zawody łączące formułę biegu przełajowego z elementami orientacji w terenie, zgromadziły na starcie 136 zawodników z 25 szkół naszego województwa. Zawody odbyły się na terenach leśnych na obrzeżach Kwidzyna przy ciepłej i słonecznej pogodzie. Uczniowie ZSP 4 wyjechali na zawody pod opieką Iwony Ciecholewskiej, która przed zawodami zorganizowała szkolenie z zasad orientacji w terenie ze specjalista w tym zakresie – Bartkiem Głąbem. Dzięki temu szkoleniu, uczniowie wyjechali na swój debiut z niezbędnym pakietem wiadomości. Nie było jednak wiadomo w jaki sposób zostaną one wykorzystane w trakcie wyścigu. Zawodnicy startowali grupami w odstępach minutowych. Aby niemożliwe było „podłączanie” się do innych, bardziej doświadczonych biegaczy, w grupach znajdowali się zawodnicy z innych kategorii wiekowych. W czasie wyścigu biegacze mieli za zadanie odnalezienie w odpowiedniej kolejności 17 punktów kontrolnych zlokalizowanych na rozległym terenie leśnym. Zaliczanie punktów odbywało się poprzez umieszczenie elektronicznego chipa w czytniku, co w sposób jasny i czytelny określało szybkość pokonywania trasy przez zawodników. Zawodnicy ZSP4 spisali się doskonale. Wszystkie punkty w określonej kolejności odnaleźli- Katarzyna Jarosińska, Natalia Stubba oraz Szymon Janka. Szybkość z jaką tego dokonali była imponująca. Kasia pokonała dystans w 56 minut i 40 sekund i zajęła doskonałą 6 lokatę, Natalia w godzinę i 4 sekundy zajmując miejsce 7, zaś Szymon okazał się tylko o 14,16 minut wolniejszy od zwycięzcy, a czas 34,20s uplasował go na rewelacyjnej 6 lokacie wśród 77 startujących zawodników. Pozostałym zawodnikom ZSP 4 – Kindze Kopońskiej, Maciejowi Hendzel, Patrykowi Orlikowskiemu oraz Michałowi Kalinowskiemu nie udało się zaliczyć wszystkich wymaganych punktów jednak należą im się wielkie brawa za walkę i ambicję. Cały siedmioosobowy zespół spisał się doskonale. Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku zajęła ostatecznie 7 miejsce na 25 sklasyfikowanych drużyn. Warto podkreślić wielką ambicję uczniów w tak wymagającym debiucie.