Szczęśliwy numer to:

IV Liceum Ogólnokształcące

• Reforma edukacji - 4-letnie liceum

• Klasa straży granicznej

Przy współpracy z Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku zapoznajemy uczniów z pracą służb granicznych. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę Morskiego Oddział Straży Granicznej w Gdańsku.

• Klasa policyjna

Realizowany jest w niej przedmiot Wybrane elementy bezpieczeństwa publicznego. Kształcenie odbywa się we współpracy ze Szkołą Policji w Słupsku oraz Komendami Powiatowymi Policji w Malborku, Sztumie oraz Nowym Dworze Gdańskim.

• Klasa pożarnicza

Zajęcia w szkole i w terenie prowadzą wykwalifikowani funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

• Klasa wojskowa

Uczniowie tej klasy podczas zajęć edukacyjnych w szkole, a także w Podoficerskiej Szkole Marynarki Wojennej, będą poznawać specyfikę służb mundurowych tego rodzaju naszych narodowych sił zbrojnych. Ta klasa to nowa propozycja dla tych, którzy zechcą podjąć naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2015/16.