Szczęśliwy numer to:

Mamy mistrzynię!

Sport » Mamy mistrzynię!

Weronika Muzolf Mistrzynią Województwa w Pływaniu

Uczennica klasy 1d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr4 w Malborku, Weronika Muzolf, została w miniona niedzielę Mistrzynią Województwa Pomorskiego w pływaniu. Uczennica naszej szkoły w bardzo wymagających, trwających dwa dni zawodach charakteryzujących się formułą „open”, stanęła na podium dwukrotnie. Pierwszego dnia Mistrzostw w występie w morderczym wyścigu na 400m stylem zmiennym Weronika z czasem 5:28,08s uplasowała się na trzecim miejscu i zdobyła brązowy medal zaś drugiego dnia nie dała szans rywalkom i po 200m stylem motylkowym, który pokonała w czasie 2:35,00s, mogła cieszyć się z mistrzostwa. Warto dodać, że w Mistrzostwach Województwa uczestniczyło blisko 300 zawodników z 17 klubów, a same zawody były bardzo silnie obsadzone; startowali w nich aktualni mistrzowie Polski, a w trakcie ich trwania padło wiele doskonałych rezultatów, w tym kilka rekordów okręgu.

Nasza mistrzyni pochodzi z Kwidzyna i do momentu rozpoczęcia nauki w naszej szkole tam właśnie, w klubie MTS Kwidzyn z sukcesami trenowała tę trudna dyscyplinę sportu. Aktualnie od września bieżącego roku pływa pod okiem Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej w Sekcji Pływackiej MAL WOPR.

Weronika Muzolf