Szczęśliwy numer to:

Mistrzostwa powiatu, finał wojewódzki

Sport » Mistrzostwa powiatu, finał wojewódzki

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 7 października br. na polanie w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach, będących eliminacjami do Finałów Wojewódzkich udział wzięły cztery zespoły z naszej szkoły. Dwie ekipy dziewcząt z klas ponadgimnazjalnych oraz po jednej chłopców z klas ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Dziewczęta z pierwszego zespołu ZSP nr 4 w Malborku po raz kolejny nie dały żadnych szans rywalkom wyprzedzając kolejną na mecie drużynę ZSP nr1 w Malborku o całą zmianę sztafetową. Gdy nasza ekipa kończyła wyścig, do dziesiątej zmiany szykowały się dopiero pozostałe zespoły. Doskonały występ naszych dziewcząt rozbudził apetyty na poprawienie najlepszej w historii startów w Finałach Wojewódzkich, siódmej lokaty. Dziewczęta występowały pod opieką Iwony Ciecholewskiej w składzie; Kopońska Kinga 3LOc, Stubba Natalia 3LOa, Marczyk Dominika 1LOc, Jarosińska Katarzyna 3LOs, Capiga Aleksandra 1LOa, Witkowska Aleksandra 1LOa, Konkolewska Daria 3LOs, Boroś Patrycja 3LOb, Kamińska Klaudia 1LOb, Grosz Pamela 1LOa, Lustyk Hanna 1LOd, Niewiadomska Natalia 1LOc, Skowrońska Monika 1LOd, Wanta Angelika 3LOa, Bogalecka Paulina 3LOb, Jarosińska Joanna 3LOs.

Sukces koleżanek powielili gimnazjaliści, którzy w rywalizacji z kolegami z innych szkół również zajęli pierwsze miejsce i razem ze starszymi koleżankami wezmą udział w Finałach Wojewódzkich. Chłopcami na zawodach opiekował się Karol Pikała, a zawodnicy występowali w składzie; Mońka Patryk 2 Gms, Jaworski Wojciech 2Gms, Kluka Bartosz 2Gms, Krogulec Bartosz 2Gms, Waśniewski Mateusz 2Gms, Bieszczad Arek 3Gms, Ciekliński Jakub 3Gms, Szutiak Bartłomiej 3Gms, Węgrecki Paweł 3Gms, Bochyński Marcin 3Gap. Starszym kolegom naszych gimnazjalistów nie udało się niestety dołączyć do dwóch zwycięskich ekip naszej szkoły. Chłopcy w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych pod opieką Łukasza Godlewskiego zajęli 2 miejsce ustępując reprezentantom ZSP nr3 w Malborku. Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbędą się 17 października w Garczynie.

Sukces Gimnazjalistów w Garczynie

Olbrzymim sukcesem zakończył się dla naszych gimnazjalistów start w Finałach Wojewódzkich w sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 17 października w Garczynie. Nasza ekipa w silnej stawce najlepszych zespołów z całego województwa zajęła doskonałe , siódme miejsce , najlepsze w historii istnienia klas gimnazjalnych w naszej szkole. Nasi chłopcy pod opieką Karola Pikały wykazali się ogromną ambicją i zaangażowaniem, każdy z nich do końca swojej zmiany walczył o jak najlepszą lokatę całego zespołu. Warto dodać, że siódmym gimnazjalistom w województwie zabrakło jednego oczka wyżej do wywalczenia pucharu wręczanego przez przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku. Tak dobra lokata to powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat dziewcząt naszej szkoły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku mimo dobrego początku ekipa dziewcząt zajęła 12 miejsce, spadając o dwa oczka w zestawieniu z rokiem ubiegłym. Nasze zawodniczki rozpoczęły bieg bardzo dobrze. Kinga Kopońska po pierwszej zmianie pojawiła się w strefie zmian jako druga, a kolejna Dominika Marczyk stawiła się na linii jako pierwsza. Dobra passę podtrzymała Aleksandra Capiga, przybiegając druga, jednak mocno odmłodzony skład naszych reprezentantek nie uniósł presji wyniku, przybiegając ostatecznie na metę jako 12 zespół. Warto jednak przypomnieć, że zespół biegaczek pod opieką Iwony Ciecholewskiej zajmując dwunastą lokatę zdobył cenne 17 pkt. do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół na rok szkolny 2014/2015.

Finały wojewódzkie
    Finały wojewódzkie