Szczęśliwy numer w

Pedagog i psycholog szkolny

Informacje » Pedagog i psycholog szkolny

pedagog szkolny Mariola Karaś

przyjmuje uczniów, rodziców i innych interesantów w budynku Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku przy

ul. Charles'a de Gaulle'a 75 w godzinach według poniższego harmonogramu

Poniedziałek - czwartek 08:00 - 14:00

Piątek 08:00 - 14:30

PODSTAWOWE ZADANIA REALIZOWANE PRZEZ PEDAGOGA SZKOLNEGO MARIOLĘ  KARAŚ:

1. Konsultacje pedagogiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wychowawców.

2. Współpraca z instytucjami wspierającymi pracę szkoły, takimi jak: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

3. Poradnictwo zawodowe dla uczniów: organizowanie zajęć z doradcą zawodowym z PPP i PUP.

4. Organizowanie akcji i konkursów profilaktycznych oraz przeprowadzanie programów z zakresu edukacji zdrowotnej.

5. Organizowanie opieki i pomocy materialnej oraz rzeczowej dla uczniów z rodzin wymagających wsparcia socjalnego.

pedagog szkolny Joanna Kownacka

przyjmuje uczniów, rodziców w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku przy

pl. Gabriela Narutowicza 14 według poniższego harmonogramu

poniedziałek - środa: 10:00 - 15:00

czwartek: 08:00 - 13:00

piątek: 08:00 - 12:00

Program wychowawczo-profilaktyczny - wstęp - dla Branżowej Szkoły I stopnia oraz dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Malborku

PODSTAWOWE ZADANIA REALIZOWANE PRZEZ PEDAGOGA SZKOLNEGO JOANNĘ  KOWNACKĄ:

1. Konsultacje pedagogiczne:
- rozmowy z uczniami na temat niepowodzeń szkolnych, niskiej frekwencji, problemów osobistych, domowych.
- rozmowy z rodzicami uczniów na temat niepowodzeń szkolnych, niskiej frekwencji, problemów osobistych, domowych.
- rozmowy z wychowawcami/nauczycielami na temat niepowodzeń szkolnych, niskiej frekwencji, problemów osobistych, domowych ich uczniów.
2. Przeprowadzanie i obsługa programów stypendialnych w szkole.
3. Opieka nad wolontariatem szkolnym i działaniami wolontariackimi w szkole i poza szkołą (w środowisku lokalnym).
4. Organizacja pomocy materialnej (m. inn. paczki żywnościowe).
5. Organizacja i przeprowadzanie akcji profilaktycznych, akcji charytatywnych i programów prozdrowotnych.
6. Współpraca z placówkami wspomagającymi proces wychowania – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.